Щодня зростає популярність Інтернету. І це зрозуміло, оскільки він надає багато можливостей для навчання, самоосвіти, розваг, самовдосконалення та самореалізації. Більш того, звертаючись до сучасних інформаційних технологій, людина раціонально використовує час,отже підвищує свою результативність своєї праці.
Проте, постає ряд важливих питань.
Більшість українських батьків не усвідомлюють існування небезпек, на які може натрапити їх дитина, перебуваючи в мережі Інтернет.
Згідно дослідження, лише 5 % опитаних батьків цікавляться детальним змістом веб-сторінок, які переглядає їх дитина.
79 % опитаних дітей в Україні вважають, що достатньо обізнані з існуючими ризиками в мережі Інтернет. Але ця так звана «обізнаність» не виключає спілкування дітей з незнайомими людьми у соціальних мережах (27 %), пересилання особистих фотографії (28 %) та конфіденційної інформацію про родину (17 %) незнайомцям. Більш того, 7 % опитаних дітей підтвердили, що в мережі їм пропонували придбати наркотики, а 11 % із них прийняли таку пропозицію.
Враховуючи достовірність отриманої інформації про ризики Інтернету та вплив однолітків, легко помітити розбіжність між впевненістю дітей у своїй поінформованості та реальним рівнем інформування, що підтверджується також досить ризикованою поведінкою дітей в мережі Інтернет, засвідченою вищенаведеними даними.
На виклик ситуації, коли українські батьки не до кінця усвідомлюють, наскільки велику роль відіграє Інтернет у житті їхніх дітей, і недостатньо серйозно ставляться до їхньої онлайн-безпеки й захисту приватної інформації, компанія Майкрософт –Україна відповіла створенням Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті. Членами Коаліції є 39 організацій, серед яких Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України.
Однією з найважливіших ініціатив Коаліції єпрограма для шкіл «Безпека дітей в Інтернеті», в рамках якої лише протягом 2015-2016 навчального року було навчено основам безпечної роботи в мережі понад 30 300 дітей, 16 000 батьків та 2 000 вчителів.
Джерело: вікіпедія